Aktualności

          • Zakończenie roku szkolnego 2025/2026

          • Uroczyste zakończenie roku szkolnego to moment podsumowań, gratulacji i zasłużonego odpoczynku po miesiącach nauki oraz wspólnej pracy. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom osiągniętych wyników, a rodzicom dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie w życie szkoły.

            Dziękujemy nauczycielom i pracownikom szkoły za codzienny trud, życzliwość oraz troskę o rozwój naszych uczniów. Niech nadchodzące wakacje będą czasem radości, odpoczynku i niezapomnianych przygód. Życzymy wszystkim bezpiecznego letniego wypoczynku i do zobaczenia we wrześniu!

          • Zakończenie klasy 8.

          • Zakończenie szkoły podstawowej to ważny etap i początek nowych wyzwań. Gratulujemy wszystkim Absolwentom ukończenia klasy ósmej i życzymy odwagi, wytrwałości oraz wielu sukcesów na dalszej drodze edukacji.

            Za Wami osiem lat nauki, zdobywania wiedzy, zawierania przyjaźni i wspólnych przeżyć, które na długo pozostaną w pamięci. Dziękujemy Wam za obecność i zaangażowanie w życie naszej szkoły. Niech kolejne lata przyniosą Wam wiele satysfakcji, inspirujących doświadczeń oraz odwagę do realizacji marzeń. Powodzenia na nowym etapie życia!

          • Wyprawka ucznia klasy II rok szkolny 2026/2027

          • Codzienne wyposażenie tornistra:

            • zeszyt do korespondencji w kratkę 16k
            • zeszyt w kratkę 32k
            • zeszyt w trzy linie kolorowe A4
            • teczka A4 z gumką

            Piórnik:

            • 2 ołówki
            • temperówka z pojemnikiem
            • klej w sztyfcie (dobrze klejący)
            • nożyczki
            • linijka
            • kredki ołówkowe 12 kolorów
            • gumka
            • długopis niebieski (II półrocze)

            Pozostała wyprawka:

            • obuwie na zmianę na białej podeszwie
            • strój gimnastyczny w worku

            Teczka-walizeczka, a w niej materiały do zajęć plastyczno-technicznych:

            • blok techniczny biały i kolorowy A4 – po 1 szt.
            • blok rysunkowy biały i kolorowy A4 – po 1 szt.
            • farby plakatowe i akwarelowe
            • kubek na wodę
            • 2 pędzelki (gruby i cienki)
            • plastelina 12 kolorów
            • pastele olejne
            • kredki świecowe typu Bambino
            • 3 koperty

            Można wykorzystać z klasy 1:

            pastele, kredki świecowe, akwarele, kubek na wodę, liczmany, nożyczki

             

            Pełne wyposażenie należy skompletować i przynieść do szkoły 2 września 2026 r.

            Wszystkie przybory szkolne i zeszyty powinny być trwale podpisane.

          • Zakończenie roku szkolnego 2025/2026

            • Uroczyste pożegnanie klas ósmych odbędzie się w czwartek, 25 czerwca, o godz. 16.00
            • W klasach I-III uroczyste zakónczenie roku szkolnego odbędzie się w piątek, 26 czerwca o godz. 9.00
            • W klasach I-VII uroczyste zakónczenie roku szkolnego odbędzie się w piątek, 26 czerwca o godz. 9.30

            Serdecznie zapraszamy Uczniów oraz Rodziców.

             

          • Wyprawka ucznia klasy I rok szkolny 2025/2026

          • Codzienne wyposażenie tornistra:

            • zeszyt do korespondencji w kratkę 16k
            • zeszyt w kratkę 32k lub 16k
            • zeszyt w trzy linie kolorowe A4
            • zeszyt 60 kartkowy czysty (bazgrownik)- do swobodnych rysunków dziecka
            • teczka A4 z gumką

            Piórnik:

            • 2 ołówki
            • temperówka z pojemnikiem
            • klej w sztyfcie (dobrze klejący)
            • nożyczki (dobrze tnące z zaokrągloną końcówką)
            • linijka
            • kredki ołówkowe 12 kolorów
            • 2 kostki do gry
            • gumka

            Pozostała wyprawka:

            • obuwie na zmianę na białej podeszwie
            • strój gimnastyczny w worku (koszulka, spodenki sportowe lub leginsy, obuwie na antypoślizgowejpodeszwie)
            • teczka na gumkę A4
            • miarka krawiecka
            • liczmany (patyczki)
            • 3 koperty

            Teczka-walizeczka, a w niej materiały do zajęć plastyczno-technicznych:

            • blok techniczny biały i kolorowy A4 – po 1 szt.
            • blok techniczny biały i kolorowy A3 – po 1 szt.
            • blok rysunkowy biały i kolorowy A4 – po 1 szt.
            • blok rysunkowy biały i kolorowy A3 – po 1 szt.
            • zeszyt papierów kolorowych (wycinanka) A4 – 2 szt. (nie mogą być samoprzylepne)
            • farby plakatowe i akwarelowe
            • kubek na wodę
            • 2 pędzelki (gruby i cienki)
            • plastelina 12 kolorów
            • pastele olejne
            • kredki świecowe typu Bambino
            • podkładka do prac plastycznych A3

             

            Pełne wyposażenie należy skompletować i przynieść ze sobą pierwszego dnia nauki. Wszystkie przybory szkolne i zeszyty powinny być trwale podpisane.

             

          • Nadleśnictwo Czarna Białostocka - serdecznie dziękujemy!

          • Bardzo dziękujemy Państwowemu Gospodarstwu Leśnemu Lasy Państwowe-Nadleśnictwu Czarna Białostocka za darowiznę na cel społecznie użyteczny w zakresie działalności na rzecz dzieci i młodzieży z przeznaczeniem na organizację pikniku integracyjnego dzieci, młodzieży i ich rodzin. 

          • Wycieczka szkolna do Łodzi

          • Nasi uczniowie spędzili wyjątkowy dzień, odkrywając najciekawsze zakątki Łodzi. Odwiedzili Orientarium i Zoo, gdzie mogli podziwiać fascynujące zwierzęta z różnych stron świata. Następnie poznali świat komiksu i nowych technologii w Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej.

            Nie zabrakło także spaceru z przewodnikiem po słynnej ul. Piotrkowskiej, wizyty w niezwykłym Pasażu Róży oraz odkrywania historii i klimatu zabytkowej dzielnicy Księży Młyn. To był dzień pełen ciekawych doświadczeń, wspólnej integracji i niezapomnianych wspomnień. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę!

          • Wycieczka "Poznaj Podlasie"

          • W ramach programu „Poznaj Podlasie” uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wyjątkowej wycieczce, podczas której poznawali przyrodnicze i historyczne skarby naszego regionu.

            Pierwszym punktem wyjazdu był Narwiański Park Narodowy, gdzie uczniowie podziwiali malownicze rozlewiska Narwi oraz poznawali bogactwo lokalnej przyrody.

            Następnie odwiedzili Wioskę Bocianów w Pętowie, gdzie mogli zobaczyć liczne bocianie gniazda i dowiedzieć się więcej o życiu tych charakterystycznych dla Podlasia ptaków.

            Kolejnym etapem wycieczki był Tykocin. Uczniowie zwiedzili zabytkowy Zamek w Tykocinie oraz Wielką Synagogę, poznając bogatą historię i wielokulturowe dziedzictwo miasta. Dużą atrakcją był także rejs po rzece Narew, podczas którego uczestnicy mogli podziwiać piękne krajobrazy i spojrzeć na okolicę z zupełnie innej perspektywy.

            Na zakończenie wyjazdu odwiedzili również kościół w Knyszynie, poznając jego historię i znaczenie dla lokalnej społeczności.

            Wyjazd był ciekawą lekcją historii i przyrody, a także okazją do wspólnego spędzenia czasu i odkrywania piękna Podlasia

          • Szkolny Konkurs Ortograficzny

          • W ostatnim tygodniu maja odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny o tematyce
            patriotycznej. Jego celem było rozwijanie umiejętności poprawnego pisania w języku polskim
            oraz pogłębianie wiedzy o historii, kulturze i symbolach narodowych Polski.
            Uczestnicy zmierzyli się z dyktandem zawierającym słownictwo związane z patriotyzmem,
            ważnymi wydarzeniami historycznymi oraz postaciami zasłużonymi dla naszego kraju.
            Konkurs wymagał nie tylko znajomości zasad ortografii, ale także skupienia i dokładności.
            Wszyscy uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem i dobrym przygotowaniem.
            Rywalizacja przebiegała w miłej atmosferze, a poziom konkursu był wysoki. Najlepsi
            uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody, które zostały wręczone podczas podsumowania
            3 czerwca 2026 r. przez panią wicedyrektor Justynę Koprowicz.
            Wyniki konkursu:
            kl. IV 
            I miejsce - Jakub Kibiersza 4b
            II miejsce - Seweryn Walicki 4b
            III miejsce - Szymon Łuczaj 4b
            kl. V  
            I miejsce - Lena Urbaniak 5b
            II miejsce - Jakub Jakubowski 5a
            II miejsce - Szymon Zembko 5a
            III miejsce - Aleksander Jaremkiewicz 5b
            kl. VI
            I miejsce - Adam Dąbek 6a
            II miejsce - Lena Kamieńczuk 6b
            III miejsce - Weronika Wańczuk 6b
            kl. VII 
            I miejsce - Zuzanna Burak
            II miejsce - Anna Horba
            III miejsce - Jan Gojko
            kl. VIII 
            I miejsce - Alicja Czarnecka
            II miejsce - Zuzanna Januszkiewicz

          • Wycieczka ósmoklasistów

          • W maju uczniowie klasy 8 a uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Kazimierza Dolnego
            i Lublina. Była to doskonała okazja do poznania ciekawych miejsc, zabytków oraz wspólnego
            spędzenia czasu.
            Pierwszym punktem wyjazdu był Kazimierz Dolny – jedno z najpiękniejszych miasteczek
            w Polsce. Zwiedzili malowniczy rynek, zabytkowe kamienice oraz ruiny zamku i basztę,
            z których podziwiali piękne widoki na okolicę. Spacerowali po słynnych wąwozach
            lessowych, które zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie. Bardzo podobał się wszystkim rejs
            statkiem „Pirat”, podczas którego podziwiali Wisłę, stare kamieniołomy czy „Krowią wyspę”.
            Następnie udali się do Lublina. Tam zwiedzili Stare Miasto, Zamek Lubelski, Bramę
            Krakowską oraz Zakrystię Akustyczną. Przewodnik opowiedział im wiele interesujących
            historii związanych z miastem i jego mieszkańcami. Miło spędzili czas w Muzeum Cebularza
            w Lublinie poznając legendę i przepisy na cebularz oraz odkrywając jego właściwości.
            W czasie pokazu na chwilę stawali się piekarzami przyczyniającymi się do powstania
            aromatycznych cebularzy. Mieli także czas na odpoczynek i zakup pamiątek.
            Wycieczka była bardzo udana. Wszyscy wrócili zadowoleni, bogatsi o nowe doświadczenia
            i wiedzę.

          • IV Rodzinny Piknik już za nami!

          • W tym roku pod hasłem ,,Alicja w krainie czarów - po drugiej stronie lustra". Piękna pogoda, mnóstwo atrakcji, radość dzieci i wspólnie spędzony czas stworzyły niezapomnianą atmosferę. Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami i przyczynili się do sukcesu tego wydarzenia. Takie chwile budują naszą szkolną rodzinę! 

          • Moje pasje bez ekranu-pokaż nam swój świat!

          • "Moje pasje bez ekranu-pokaż nam swój świat! " to konkurs, w którym nasi uczniowie zaprezentowali swoje zainteresowania i pasje rozwijane poza światem ekranów. Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie. pokazanie inspirujących prac oraz gratulujemy zwycięzcom!

             

            Filmiki Konkursowe:

            Jan Szydłowski

            Jan Czaban

            Patryk Tomaszewski

             

            Lista Zwycięzców:

            Kategoria 1-3 

            I Miejsce -Zuzanna Siemienowicz- 3A

            II Miejsce- Hanna Kozłowska 1B

            III Miejsce - Ignacy Kijaszko 1B

            Wyróżnienie: Joanna Połeć - 2A

             

            Kategoria 4-8

            I miejsce Patryk Tomaszewski -7A

            II miejsce- Zuzanna Popławska - 8A

                              Anna Horba - 7A

            III miejsce - Jan Szydłowski - 6B

                             Jan Czaban - 4A

             

            Wyróżnienia:

            Kornelia Sakowicz -5B

            Szymon Zembko 5A

            Marcelina Iwanicka- 5A

          • Misja: Superbohater – odzyskać sprawność”

          • Jak wygląda codzienność osób z niepełnosprawnościami i seniorów? Uczniowie przekonali się o tym podczas wyjątkowych warsztatów prowadzonych przez SKN Orthos!

            W programie znajdowały się m.in.:

            🔹 symulacje wad wzroku i ograniczeń ruchowych,

            🔹 tor przeszkód i zadania w utrudnionych warunkach,

            🔹 pokaz technologii wspomagających.

            To połączenie nauki, empatii i nowoczesnej inżynierii biomedycznej w praktyce. 💡♿️

          • Oferta NNW uczniów na rok szkolny 2026/2027

          • Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Czarnej Białostockiej zaprasza do składania ofert ubezpieczeniowych NNW uczniów na rok szkolny 2026/2027.

            Oferty należy składać w zamkniętej kopercie z dopiskiem: ,,Oferta NNW uczniów na rok szkolny 2026/2027" do sekretariatu szkoły, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 12.06.2026 r. do godziny 15.00.

          • Witaj Maj, Trzeci Maj

          • Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, która była wyjątkową lekcją historii i patriotyzmu. Uczniowie z dużym zaangażowaniem zaprezentowali przygotowany program artystyczny, przypominając o doniosłości tego wydarzenia oraz wartościach, które od wieków kształtują naszą tożsamość narodową.

            Podniosła atmosfera, piękna oprawa oraz starannie przygotowane występy sprawiły, że była to niezwykle wzruszająca i inspirująca uroczystość. Zdjęcia doskonale oddają klimat tego dnia oraz zaangażowanie młodych artystów.