• Projekt LEKTURA.

• Uczniowie klas IV - VII realizowali przez dwa tygodnie czerwca interdyscyplinarny projekt pt. ”Projekt LEKTURA” wykorzystujący elementy gier. Zadaniem kilkuosobowych grup było przygotowanie makiet ukazujących świat przedstawiony (miejsce i czas akcji, bohaterów, wydarzenia) wylosowanych lektur. Elementami makiet miały być gry planszowe, krzyżówki lub quizy oraz zestawy zadań sportowych związanych z treścią lektury.

Dodatkowym elementem motywującym uczniów do pracy stał się konkurs na najlepszą makietę. Podstawą do jej wyłonienia było spełnienie m.in. takich kryteriów sukcesu jak pomysłowość i kreatywność w wykorzystaniu treści lektury, estetyka i stopień trudności wykonanej pracy, wykorzystanie IT. Uczniowie za stworzenie najciekawszych prac otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Oto zwycięzcy:

kl. VII

I miejsce: M. Dąbrowska, A. Makal, W. Sak, J. Wilczewski (7a)

II miejsce: P. Karpiuk, A. Matyszczyk, D. Święcicki, K. Karpiuk (7a)

III miejsce: M. Daniłowicz, G. Szoka, D. Ostrowski, A. Jurguć, K. Fiedorowicz (7a)

Wyróżnienie przyznano :

kl. 7b

P. Toczko, K. Nowak, M. Rusiłowicz, A. Ołdytowski, K. Chodak, O. Wojciechowski

Kl. IV-VI

I miejsce: A. Pyczkowska, J. Siemieniak, D. Kijaszko, I. Filipowicz, D. Kardaszewicz,

R. Malinowski (VI a)

II miejsce: K. Gregorczuk, K. Szutko,N. Dudziuk, O. Michałowski (IV a)

II miejsce: N.Zalewska, Z. Sztemberg, M. Szarkowska, M. Gajdowska, M. Waszkiewicz,

D. Radzewicz (VI b)

III miejsce: G. Sulewska, K. Mancewicz, A. Poduch, M. Berensztajn (IV b

•  Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 klasy ósmej odbyło się 24.06. 2021 o godz. 16:00.

•     Podczas części oficjalnej zostały wygloszone przemówienia: przez panią dyrektor Ewę Wysocką, przewodniczącą Rady Rodziców klasy VIII a  panią Sarę Arciuch i przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Oliwię Sapiehę.

Absolwenci ślubowali godnie repezentować szkołę i przekazali młodszym kolegom sztandar szkoły. Pani Dyrektor wręczyła wyróżniającym się w nauce uczniom świadectwa z wyróżnieniem, dyplomy oraz nagrody z konkusów. Spotkanie zakończyła scenka kabaretowa przygotowana przez ósmoklasistów pt."Każde pokolenie ma własny czas".

Dla absolwentów był to czas uroczysty, pełen radości i wzruszeń oraz świadomości zakończenia pewnego etapu życia.

Ania Januszko

• Pasowanie uczniów klas pierwszych

•       „Dziwny jest ten świat…” śpiewał Czesław Niemen, ale podstawą filozofii jest
            zdziwienie…
            Właśnie oglądamy „Euro 2020”, więc nie zaskoczy nas ślubowanie uczniów klas pierwszych pod koniec roku szkolnego.
                 10 czerwca 2021 r. w podniosłej atmosferze, w obecności rodziców uczniowie klasy I a i I b złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar naszej szkoły. Pani dyrektor Ewa Wysocka pasowała każdego pierwszaka na ucznia Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Czarnej Białostockiej. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez rodziców.

• Dzień Dziecka w naszej szkole.

• W tym wspaniałym dniu nawet kapryśna w tym miesiącu pogoda nam sprzyjała. Było kolorowo, wesoło, skocznie... Po prostu wszystkie dzieciaki bawiły sie świetnie. To był piękny wspaniały dzień.