• Propozycja na poświąteczną "nudę".

• Gdy nacieszycie się prezentami od św. Mikołaja i blask choinki nieco spowszednieje, pomyślcie o... aniołach - naszych duchowych opiekunach, zwiastunach tylko dobrych nowin. I czym prędzej zajrzyjcie do zamieszczonych poniżej informacji o wpisujących się już w tradycję naszej szkoły "anielskich" konkursach, a potem... do dzieła. Nagrody niecierpliwie czekają :)

• Konkurs na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową.

• REGULAMIN KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

Cele konkursu:

• kultywowanie tradycji świątecznych, a także kształtowanie i rozwijanie uzdolnień plastyczno-technicznych dzieci
            • Integracja członków rodziny i twórcze zaangażowanie w realizację projektu

Tematyka konkursu:

Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie  przestrzennej pracy plastycznej – szopki bożonarodzeniowej statycznej lub ruchomej.

Zasady przygotowania prac:

• Szopki  muszą  być  wykonane własnoręcznie lub z pomocą rodziców
            • Do ich konstruowania można używać  dowolnych  materiałów z wyjątkiem produktów łatwo psujących się.
            • Przy pracach nad szopką można stosować dowolna technikę i formę, jedynym warunkiem jest zachowanie tematyki

Konstrukcja szopki powinna być stabilna, a podstawa nie może przekraczać wymiarów 45 cm x 60 cm .

Wszelkie elementy powinny być przymocowane w taki sposób, by nie przesuwały się.

Każdą szopkę należy zaopatrzyć w przyklejoną  metryczkę zawierającą: nazwisko, imię, klasa

Warunki konkursu:

Konkurs skierowany jest do uczniów kl. 0-III Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Czarnej Białostockiej

Szopki należy dostarczyć do 21.12.2021r. do p. I. Wróblewskiej lub p. E. Domań do sali 25.

Ocena prac konkursowych:

Prace oceniać będzie Komisja Konkursowa powołana przez organizatora. Szopki będą oceniane według następujących kryteriów:

• wartości artystycznej i ogólnego wrażenia estetycznego,
            • wykorzystania oryginalnych materiałów i technik dekoracyjnych
            • wkładu pracy,
            • trudności technicznej,
            • oryginalnego podejścia do tematu
        • Jestem bezpieczny w szkole i w domu!

• Uczniowie klas I - III wzięli udział w konkursie profilaktycznym dotyczącym m.in. zasad ruchu drogowego, bezpieczeństwa w trakcie zabaw czy kontaktów z nieznajomymi. Organizatorem konkursu był pedagog szkolny p. Marcin Gwiazdowski oraz Samorząd Uczniowski.

Najciekawsze prace plastyczne przygotowali uczniowie klasy III b:

I miejsce Aleksandra Betto

II miejsce Zuzanna Burak

III miejsce Jan Gojko

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły.

Gratulujemy wiedzy na temat bezpieczeństwa i talentu plastycznego!

• 6 grudnia: Mikołajki

• Nowa galeria Mikołajki została dodana do albumu fotograficznego

6 grudnia - na ten dzień czekaliśmy cały rok. I nie zawiedliśmy się! Święty Mikołaj odwiedził dziś wszystkich GRZECZNYCH uczniów. Były prezenty, słodkie upominki i wspólne zdjęcia. Poczuliśmy już dziś świąteczną atmosferę. Boże Narodzenie tuż, tuż..

• I Ty bądź Świętym Mikołajem!

• Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, więc na pewno już napisałeś/-aś list do Świętego Mikołaja. Pewnie marzysz o tablecie, telefonie lub innym drogim gadżecie. A wyobraź sobie, że ktoś marzy o cukrze do herbaty, ryżu lub czekoladzie. Możesz spełnić jego marzenie i zostać Świętym Mikołajem. To proste! Zerwij prostokącik (szukaj plakatu w szkole), kup to, co jest na nim napisane i przynieś do sali 31.

Zbiórka trwa do 15.12.2021 r.

• Uwaga!

• Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs na swoje logo. Czekamy na nowe, ciekawe propozycje. Użyj swojej wyobraźni! Projekty prosimy wykonywać w darmowym programie Canva i wysłanie na adres www.p.podbielski@sp1czarnabialostocka.pl Na prace czekamy do 13.12.2021 r.

Nagrody gwarantowane!