• Dzień Życzliwości i Pozdrowień

• Dnia 22 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Witaliśmy się ciekawymi pozdrowieniami i byliśmy wobec siebie mili.

Klasy wykonały plakaty m.in. z takimi hasłami:

“Niech uśmiech będzie z Tobą!”

“W Dniu Życzliwości - dużo radości!”

“Wolę dawać niż dostawać!”

“Kto radość innym daje, ten z uśmiechem zostaje!”

Mamy nadzieję, że atmosfera tego dnia zostanie z nami na dłuuuuuugo.

• KONSULTACJE.

• Zapraszamy rodziców na konsultacje, które odbędą się w środę 24.11. Nauczyciele czekają na Państwa w godzinach od 17.00 do 18.30.

• Zaproszenie na kiermasz niesamowicie tanich książek!

• Od 22 do 26 listopada w godz. 14.30-16.00 przy bibliotece szkolnej rozstawiony zostanie kram z książkami. Można je będzie kupić "od ręki" lub zamówić - ceny od 1 do 20 zł. W ofercie mnóstwo książek świątecznych.

• Wyniki konkursu plastycznego pt. "Polskie symbole narodowe"

• Klasy IV-VIII

I miejsce  Cezary Deluga kl. VIII B

II miejsce Alan Kudlewski kl. VIII B

Klasy I - III

I miejsce Karolina Olizarowicz kl.III B

II miejsce Jan Gojko kl III B

III miejsce Pola Dąbrowska kl.III B

Oddział 'O" "Liski"

I miejsce Klaudia Deluga

II miejsce Aleksandra Ciżewska i Cezary Makarewicz

III Jakub Gojko i Przemysław Makarewicz.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.

• Sztuka (?) kodowania.

• Kodowanie i programowanie to jedne z najważniejszych kompetencji, coraz częściej wymaganych w każdej dziedzinie. Uczniowie wszystkich klas naszej szkoły brali udział w Europejskim Tygodniu Kodowania, otrzymaliśmy certyfikat.

Najmłodsi,( klasy I-III) na lekcjach edukacji informatycznej rozwiązywali przygotowane zadania: układali Sudoku, łamigłówki, układali wirtualne puzzle, które testowali wirtualnym symulatorem robota. Ścigali się w rozwiązywaniu zadań na macie kodującej. Starsi uczniowie kodowali korzystając  ze strony https://hourofcode.com/pl, szczególnie ciekawy i często odwiedzany był zasób Odkryj Pythona z Silent Teacher.

Na lekcjach matematyki uczniowie odkodowywali ukryte obrazki; rysowali odcinki zgodnie ze wskazaniem strzałek, nanosili na planszę współrzędne punktów oraz malowali pola pokratkowanej planszy zgodnie ze wzorem. Uczniowie zapoznali się z metodą kodowania z kluczem "GADERYPOLUKI", w ramach ćwiczeń kodowali i odkodowywali teksty. Na zajęciach dodatkowych z matematyki uczniowie grali w logiczną grę planszową, "CodyRoby" oraz w grę karcianą "TABU". Pierwsza gra  polega na programowaniu za pomocą kart ze strzałkami ruchów robotów, druga gra polegała na odczytaniu zakodowanego wyrazu.

Czwartoklasiści podczas wycieczki do EpiCentrum Nauki w Białymstoku  mierzyli się z próbą kodowania wiadomości alfabetem Morse'a  z pomocą telegrafu. Rozwiązywali zagadki matematyczne i logiczne, które musieli odnaleźć za pomocą kamery optycznej; odnajdywali ukryte wyrazy oraz rozwiązywali przykłady, których poprawne wyniki pozwoliły odkodować hasło.

Tydzień kodowania przygotowały i prowadziły nauczycielki matematyki i informatyki.